Як відкрити 3D-кафе
Як відкрити 3D-кафе
На сьогоднішній день нікого не дивує реальність відображення будь-якого знімка, написи або зображення, про який ще кілька років тому ми могли лише фантазувати. Тому зараз існує безліч бізнес-проектів по впровадженню друку зображень на 3D-принтері в багатьох сферах діяльності. Більшою мірою ми бачимо прояв такого виду творчості в 3D-кафе, де за лічені секунди ви можете отримати чашку смачної кави з власним зображенням, або улюблений десерт із зображенням, наприклад, домашнього улюбленця.
Як виглядає бізнес-план по відкриттю 3D-кафе
- Детальний опис проекту.
Вказується назва закладу, описується асортимент реалізованої продукції, розраховується приблизна прохідність клієнтів за день, для визначення подальших дій.
- Прорахунок стартового капіталу
Тут обов'язково повинна включатися вартість всього необхідного обладнання: 3D-принтера в першу чергу, холодильного обладнання, плити, ваг, електрообладнання, витяжок, дрібної кухонного начиння, посуду, меблів та аксесуарів.
- Розрахунок витрат на рекламну кампанію
Так як застосування 3D-принтера та інших сучасних технологій розраховується більше на молодих людей, на населення середнього віку, то краще за все буде працювати реклама в соціальних мережах, на пошукових сайтах, ну і завжди актуальні «живі» рекламні акції з візитками, флаєрами та іншими виробами.
- Визначення щомісячних/щоденних витрат: Орендна плата, комунальні послуги, зарплата співробітникам, витрати на миючий та іншу побутову хімію.
- Прорахунок окупності закладу.
Тут знадобиться проста математика: приблизна прохідність клієнтів в день/місяць множимо на вартість одного виробу, або комплекту виробів. Отримуємо щоденну/щомісячну виручку. Від отриманого віднімаємо поточні витрати і маємо дохід за місяць. А вже з мінусаціей всіх витрат на запуск закладу можемо визначити період, за який заклад окупитися. Найчастіше окупність таких закладів не перевищує року, якщо враховані всі показники.
Досвід зарубіжних країн в реалізації 3D-проектів
Варто сказати, що провідні країни світу вже давно користуються подібною технологією, але вона виражається не в закладах, а зовсім в інших напрямках, наприклад, в будівництві. Це значним чином здешевлює вартість витратних матеріалів і відповідно вартість житла. Такий досвід застосовується країнами Японії, Китаю і Південної Кореї.
У Великобританії сьогодні працює заклад, де всі меблі і посуд надрукована на принтері. Самі кулінарні шедеври і напої також виготовляються на 3D-принтерах. Що важливо, відвідувачі можуть не тільки спробувати оригінальні страви, а й спостерігати за процесом «приготування».
У США вже реалізований проект по виготовленню ключів за допомогою 3D-принтерів.
Швидше за все, вже в найближчому майбутньому, ми все зможемо побачити різні варіанти застосування сучасних технологій в найнесподіваніших сферах.
На сьогоднішній день придбання 3D-принтераhttps://koral.biz.ua/tehnologicheskoe/3d-printer/для вашого закладу в Україні можна здійснити на сайті інтернет-магазину «Корал».