Як вибрати торгові ваги. П'ять простих кроків.
Як вибрати торгові ваги. П'ять простих кроків.
Неодмінним атрибутом продовольчого магазину є торгові ваги із стійкою і без. В останні роки на зміну механічних ваг прийшли електронні, володіють підвищеною точністю, функціональністю, наочністю і зручністю застосування. На ринку вагового обладнання України існує величезна кількість моделей ваг вітчизняного та імпортного виробництва, зорієнтуватися в яких непросто. У нашій оглядовій статті ми зробимо спробу просто і доступно описати критерії вибору електронних ваг.
Останнім часом на ринку вагового обладнання з'явилося велика кількість ваг невпізнаного типу (китайського виробництва), які не внесені в Державний реєстр засобів вимірювань. Дані
«ваги» не підлягають метрологічній повірці, вони часто не мають навіть паспорта і заводського номера. Застосування таких примірників в торгових об'єктах заборонено, у разі застосування можливі штрафні санкції. Ці фактори, а також вкрай низьке (напівкустарне) якість виконання і низька ремонтопридатність робить їх купівлю недоцільною. Також при цьому страждає імідж торгового об'єкта.
Критерії вибору ваг:
1. Максимальна межа зважування
Одним з основних метрологічних параметрів торговельих електронних ваг є максимальна межа зважування. Найбільш часто купуються ваги з межею зважування до 15 кг, хоча існують і інші межі (наприклад, 6 кг, 30 кг).
Необхідно враховувати, що чим вище межа зважування, тим нижче точність і навпаки.
Якщо ви хочете використовувати ваги у тому числі і для прийому товару, зверніть увагу на пристрої з максимальною межею зважування 30 кг
2. Клавіатура, індикація, вагова платформа.
Цифрова клавіатура служить для керування вагами, зокрема для набору ціни товару, компенсації ваги тари, підсумовування покупок і т. д. Функціональні можливості більшості сучасних моделей дозволяють значно спростити і прискорити процес обслуговування покупця, так як ваги виконують функції калькулятора, а також мають комірки пам'яті для програмування цін.
Існують ваги з нижнім або верхнім розташуванням клавіатури. Розташування клавіатури впливає на ергономіку робочого місця продавця. Важливим фактором є захищеність клавіатури від забруднень, в тому числі від води, розсолу, інших рідин. Якщо ваги встановлені в рибному або м'ясному відділі необхідно приділити особливу увагу захищеності клавіатури.
Тип індикації та колір символів хоч і не мають вирішального значення при виборі, тим не менш значно впливають на зовнішній вигляд робочого місця.
Вантажоприймальна платформа сучасних ваг, як правило, виконується з нержавіючої сталі. Варіантами виконання платформ є платформа з отгибами і платформа з бортиком. Платформа з отгибами зручна при роботі з м'ясом, рибою та іншими товарами. Отгибы захищають прилавок і корпус ваг від впливу вологи і агресивних середовищ. Бортик дуже зручний для запобігання скочування товару (наприклад, ковбаси) з платформи.
3. Наявність вбудованого акумулятора.
Значна кількість моделей ваг оснащуються вбудованими акумуляторами, які дозволяють працювати деякий час при відсутності зовнішнього електроживлення. Час автономної роботи становить від 4-х годин до 120-ти годин (у південнокорейських ваги CAS ER) і залежить від моделі ваг, стану акумулятора та рівня його заряду.
4. Набір функцій.
Основні функції електронних ваг (крім звичайного зважування):
- компенсація маси тари;
- введення ціни товару і розрахунок вартості вагового товару;
- підсумовування вагового та штучного товару, розрахунок здачі;
- програмування найбільш ходових цін в пам'ять ваг (для прискорення процесу обслуговування);
- зв'язок з комп'ютером, касовим апаратом.
Наші фахівці рекомендують по-максимуму використовувати функції, закладені у ваги виробником. Це дасть Вам можливість зробити процес відпуску товару швидким і зручним, а також знизить кількість помилок (а можливо і зловживань) касира.
5. Ціна та сервісна підтримка.
Ціна ваг залежить від безлічі факторів. На ціну впливає якість застосованого чутливого елемента (сенсора), тип індикації, матеріали з яких виготовлені блоки ваг, функціональні можливості. В цілому, ваги імпортного виробництва (CAS, DIGI, TIGER) є більш дорогими і кілька більш надійними. Великим мінусом є дорожнеча запасних частин для виконання ремонту.
У той же час, ваги вітчизняного виробництва теж є досить надійними і не поступаються функціонально. При цьому вони більш доступні за ціною. Крім цього, їх ремонт є більш доступним з фінансової сторони.