Як вибрати обладнання для піцерії
Існує велика кількість різноманітних напрямків кухонь. Сьогодні ми поговоримо про обладнання для піцерії, щоб Ви легко могли вибрати потрібне обладнання.
Піца користується великим попитом у суспільства. Ситне і привабливу страву. Сьогоднішнє різноманітність начинок, дозволяє обрати собі улюблену піцу навіть самому вимогливому клієнтові. До класичних пиццам, додають овочеві, солодкі смаки (замість соусу кладуть джем, а в якості начинки використовують фрукти), а також асорті. Саме головне в піці, це смак і якість. Щоб виділятися смаком, потрібно застосовувати правильну технологію і підібрати якісне обладнання.
Піч для піци – це серце піцерії. З її допомогою можна поліпшити смак або безповоротно зіпсувати піцу. В основному, в піцеріях використовують електричні або дров'яні печі. Не можна сказати, що якась піч краще іншого. Різні функції і принципи роботи, різна ціна і найголовніше, виходить різний смак готової піци. Електричні печі невеликі за габаритами. Мають форму прямокутника, виконаного з нержавіючої сталі з вогнетривким склом та панеллю керування. В основному, це механічне управління. Нагрів відбувається завдяки ТЕНам і шамотною каменю. Якраз камінь дозволяє довго зберігати тепло в камері, що дозволяє економити електрику. Електричні печі мають різний розмір камер і кількість рівнів. Є варіанти випічки 4, 8, 12 піц за один раз. Всі електричні печі для піци підключаються до 380 В і споживають від 4 до 15 кВт. Потрібне використання витяжного зонта. Ми радимо брати парасольку на 20-30 см ширше, ніж сама піч. При відкриванні дверцят печі, жар виходить через неї і якщо парасольку буде недостатньої ширини, то жар і запах розподілиться по кухні.
Дров'яна піч для піци працює на дровах і вугіллі, так само може бути газовий нагрів. Є три методи нагріву: контактна передача спека, конвекція і ефект віддзеркалення тепла від стін вогнища. Форма внутрішньої частини купола створює умови для руху гарячих потоків повітря, тісто і начинка випікаються рівномірно знизу і зверху. За рахунок відкритого вогню, температура в дров'яної печі більше, ніж в електричного. Це дозволяє прискорити час приготування піци до 2-3 хвилин. Одночасне приготування піц варіюється від 2 до 8 штук. Кількість залежить від діаметра робочого простору і діаметра піц. За габаритами дров'яна піч більше, ніж електричні. Піч для піци не вимагає підключення до електрики. Вихід диму відбувається через димар, діаметром 250 мм. Такі печі, з техніки безпеки, не можна ставити в приміщення підвального типу.
Наступне обладнання для оснащення піцерії – тістоміс. З його використанням оптимізується робота кухні. Тістоміси бувають трьох типів: спіральний, горизонтальний і планетарний. Для піцерій ми рекомендуємо використовувати спіральні тістоміси. Вони найкраще підходять для дріжджового тіста і наповнюють його киснем. Основними критеріями для вибору тістоміса, є обсяг діжі і кількість швидкостей. В основному, для піцерій використовують об'єм діжі від 20 до 50 л., залежно від кількості піц, яке передбачається випекти. Потрібно звернути увагу, що виробники рекомендують використовувати половину обсягу діжі тістомісу. Це значить, якщо заявлений обсяг діжі 30 л, то вихід тесту буде 15 кг. Тістоміси бувають від 1 до 3х швидкісних. Підключаються вони до електрики, одношвидкісні – 220 В. Двошвидкісні і більше вимагають підключення до 380 Ст. Споживання електроенергії невелике, до 3 кВт.
Холодильні столи з вітринами для начинок. Вони збільшують швидкість та зручність роботи. Найчастіше, у холодильних столах, зберігаються тестові заготівлі та заготівлі начинок. У вітринах, що охолоджуються, розташовані начинки в гастроємностях. Столи можуть бути різних розмірів від 900 до 2000 мм. Стільниці можуть бути із нержавіючої сталі або граніту. Граніт використовують для того, щоб тісто не прилипало до стільниці та не рвалося.
Механічне обладнання - слайсер та сиротерка. Прискорюють роботу персоналу та гарантує однаковий розмір начинки. Наприклад, при нарізанні вручну, ми не можемо зберігати один і той самий розмір шматочка. Тому пропіканість начинки буде різною, а також буде різна вага начинки. У слайсері виставляється потрібна ширина шматочка, вона варіюється від 0 до 15 мм. У цьому втрати продукту мінімальні. Необхідне підключення 220 Вт.
Холодильна шафа. Використовується для зберігання сировини та заготовок та є обов'язковим обладнанням для піцерій. Бажано ставити ще морозильну шафу або скриню, для тривалого зберігання заготовок. Основними критеріями для вибору є об'єм шафи та її виконання. Об'єм може бути від 500 до 1400 л. Шафи бувають зі скляними або глухими дверима. Фасад шафи з глухими дверима може бути фарбованим або зроблений з нержавіючої сталі. Підключення до 220, споживання потужності до 0,5 кВт.