Портнівські манекени

Портнівські манекени

Портнівські манекени

Вміння шити одяг – це не просто поєднання деталей за допомогою швейної машини в єдине ціле. Пошиття вбрання – це дивовижне мистецтво, що дозволяє себе почувати творцем, художником, майстром.

Це здобуття ні з чим не порівнянного задоволення, радості та глибокого задоволення. Процес виготовлення предметів гардероба зводиться до трьох основних етапів: моделювання, - створення фасону, конструювання, - створення викройки і пошиття, що складається з різноманітних методів і прийомів обробки деталей.

Щоб навчитися шити професійно, необхідно використовувати портнівський манекен, який виконує роль прекрасного помічника на всіх етапах процесу. Довіряючи своєму натхненню, за допомогою цього пристрою можна проводити з тканиною різні маніпуляції, - скручувати, згинати, створювати драпірування, різати, скріплювати шпильками, - використовувати свої можливості і створювати оригінальні унікальні образи.

Вища ступінь майстерності полягає в умінні проектувати сукні, блузки та інше вбрання безпосередньо на цьому елегантному аксесуарі. Досвідчені дизайнери користуються даним методом moulage, що в перекладі означає шаблон, копію, муляж.

Призначення та функції

При користуванні манекеном для шиття одягу вигляд майбутнього вбрання вимальовується на початку роботи. По суті, цей предмет виконує роль слухняної, мовчазної та непримхливої ​​моделі, використовуючи який можна багаторазово змінювати свої ідеї та застосовувати творчий підхід:

  • прибирати або додавати драпірування
  • міняти деталі, елементи декору та їх місцезнаходження
  • змінювати базовий вигляд виробу
  • створювати унікальні форми та пропорції
  • шукати нові можливості шляхом експериментів
  • створювати бездоганний крій.

Все, що виявляє фантазія майстрині, на мовчазній ляльці на зріст людини втілюється в майбутній виріб. Достатньо приколоти на неї тканину, сформувати зразкову модель і побачити її в готовому вигляді. У цей момент простіше прибрати недоліки, врахувати всі нюанси і внести зміни, скоригувати пропорції, чітко змоделювати силует, виправити наявні неточності, перенести лекала на папір, а потім на матеріал.

Портновський інструмент у формі людського корпусу застосовують для припасування, примірки і створення вбрання, що ідеально "сидять" на фігурі. З його допомогою виконують такі дії:

  • конструювання муляжним методом шляхом наколки шпильок
  • примірку і припасування по фігурі
  • визначення порушення балансу
  • виявлення помилок та неточностей
  • вирівнювання лінії низу для уникнення асиметричності подола
  • вимірювання довжини бретелів
  • відпарювання та прасування
  • визначення кращого розміщення вишивки, мережива, тасьми та інших елементів, що декорують.

На штучному людському корпусі добре видно, як виглядає виріб збоку, як виглядає тканина. Швачка зможе оцінити ідеальну посадку дрібниці та якість виконаної роботи, зробити фото виготовленого предмета для реклами чи каталогу.

Різновиди

Необхідність у цьому предметі у швейних ремісників виникла дуже давно. У минулі часи муляжі людського тіла створювали з глини, деревини, пап'є-маше. Сучасна промисловість виробляє різні інструменти та аксесуари для полегшення швейного процесу, перетворення його на захоплюючу та багатогранну творчість.

Спеціалізований магазин у Мінську пропонує найкращі кравецькі манекени, виготовлені з різних матеріалів, різних конструкцій та розмірів. Вибирати портнівський манекен потрібно виходячи зі своїх можливостей, цілей, індивідуальних переваг, розмірів та особливостей фігури.

Розсувний Dressform S підходить майстрам будь-якого рівня - тим хто шиє для себе і на замовлення. Хороший тим, що оснащений механізмом зміни пропорцій під нестандартні фігури, призначений для пошиття за індивідуальними мірками. Модель виготовлена ​​з міцного формованого пластику, обшита спеціальним матеріалом, що запобігає зісковзанню тканини. Легкий і зручний пристрій має регулювання зростання, легко збирається і розбирається. Пристрій не можна застосовувати для відпарювання та прасування, - через вплив високої температури може деформуватися.

М'які з романтичними назвами Monica, Christina, Betty, Celine Standart виготовлені з еластичного довговічного пінополіуретану. На еластичних швейних інструментах можна гладити та відпарювати речі, при конструюванні наколювати голки та шпильки. На унікальній обтяжці нанесені основні конструктивні лінії.

Тверді мають стандартний фіксований розмір. Створені зі склопластику або полімеру, що фрезерується, обтягнуті міцним трикотажем.

В асортименті магазину є підставки для манекенів, жіночі, чоловічі та підліткові торси, голови з магнітним кріпленням, руки для моделювання рукавів та інші аксесуари.

Найкращим манекеном для шиття стане той, який підійде Вам за всіма параметрами та бюджетом. Вирішивши зробити покупку помічника, потрібно вивчити різновиди, функції, ціни, розміри та вибрати відповідний варіант.

Поради під час роботи

Початківцям варто спочатку використовувати ситець і створити прототип майбутнього виробу. М'яка бавовна легко різати, приколювати до манекену, драпірувати, проводити експерименти. Якщо задум раптом не вдався, то не буде так прикро, адже на дешевому матеріалі Ви провели пробне тренування та набралися досвіду.

За допомогою бавовняної тасьми необхідно зробити замір ліній грудей, талії та стегон. Маючи потрібний елегантний аксесуар, освоїти це ремесло зможе кожна господиня.

На шляху від художнього задуму до його реалізації буде потрібно трохи терпіння, акуратності, посидючості, а найголовніше - натхнення та бажання.

Наявність корисного помічника економить час при розкрої, примірки та самому пошитті. Ви створите свій неповторний образ, безпомилково пошиєте речі, які підкреслять Ваші переваги і приховують те, на чому Вам не хотілося б акцентувати увагу.