Застосування засобів індивідуального захисту. Ефективність тунелів безпеки на досвіді використання їх іншими країнами

Застосування засобів індивідуального захисту. Ефективність тунелів безпеки на досвіді використання їх іншими країнами

Застосування засобів індивідуального захисту. Ефективність тунелів безпеки на досвіді використання їх іншими країнами

В умови пандемії різко зріс попит на всілякі способи захисту здоров'я і життя, дезінфікуючі препарати та засоби. У той час, коли пандемія коронавируса тільки стала поширюватися, у всіх місцях скупчення людей почали застосовуватися тунелі дезінфекції та інші види дезінфікуючих засобів. Принцип роботи таких конструкцій побудований таким чином: людина, попередньо вимивши руки біля входу, проходить крізь тунель, потрапляє в своєрідне хмара з дезинфектанта, що здатне вбити велику кількість вірусів, бактерій, мікробів, і як вважають вчені, вірус COVID-19.

І так як боротьба з вірусом стала головною проблемою кожної країни, глави держав і регіонів, а також керівники підприємств на своєму рівні, намагаються зробити для співробітників своїх компаній максимально безпечні умови роботи і життєдіяльності. Саме тому все частіше почали зустрічатися тунелі дезінфекції в багатьох установах. Особливо актуально їх застосування стало для точок з великою прохідністю людей, або на великих підприємствах, де працює величезна кількість співробітників.

Досвід країн в застосуванні різних варіантів дезінфекції

У період початку поширення пандемії, дезінфікуючі рамки, тунелі почали застосовуватися в Азії, а саме в Китаї. Було обьявленаінформація про їх високу ефективність в боротьбі з вірусами. У всіх закладах, офісах, ресторанах, супермаркетах, кінотеатрах застосування індивідуальних засобів захисту стало найбільш важливим моментом в діяльності. До таких засобів відносять і переносні дезінфектори, і розпилювачі, і використання «сухого туману» для обробки транспортних засобів, приміщень. Використання останнього відрізняється високою ефективністю і можливістю дезинфікуючого засобу надійно захищати від вірусів і бактерій. «Сухий туман» має можливість максимально заповнювати весь об'єм приміщення, що обробляється, одночасно знезаражуючи як повітря, так і поверхні.

Крім цього, багато азіатські компанії прийшли до застосування так званих «аерозольних вантажівок». Нерідко можна зустріти в інтернеті знімки того, як вантажівки з розпилювачами їздять по місту і дезінфікують вулиці. До речі, варто також зазначити, що використання таких пристроїв застосовувалося в Китаї і Південній Кореї ще за довго до початку пандемії, починаючи з 2014 року.

Не менш цікавим пристосуванням у китайців, стало використання роботів на дистанційному управлінні, які також займалися дезінфекцією забруднених житлових районів. Були винайдені патрульні роботи, які перевіряють температуру на підприємствах і лікарнях.

Що стосується дезінфікуючих тунелів, які використовуються в Китаї, то їх конструкції можуть бути абсолютно різноманітними. Найчастіше, це металеві каркаси, які зсередини обшиті плівкою з аерозолями. Завдяки таким конструкціям є можливість продезінфікувати близько 90% поверхонь. Варто відзначити, що саме такі конструкції, або схожі за своєю будовою використовуються і в Україні.

В'єтнам може похвалитися в практиці застосування вуличних кабін дезінфекції. Використання таких моделей устаткування досить просте: людині потрібно просто зайти в кабіну, постояти там кілька секунд і в цей час дезінфікуючі засоби вбивають мікроби, віруси і бактерії на поверхні. Речовиною, яке застосовується для в'єтнамських дезінфікуючих кабін є іонізований сольовий розчин. Можлива прохідність таких видів дезінфікуючих кабін до 1000 чоловік за день.

Індія також застосовує дезінфікуючі тунелі в багатолюдних місцях. Також, у них можна зустріти мобільні засоби розпилення, які являють собою звичайні обприскувачі.

Основні види антисептичних препаратів, які застосовуються для дезінфікуючих тунелів

В тунелях дезінфекції, які зараз користуються величезною популярністю для розпилення застосовуються такі типи засобів захисту та дезінфекції:

  • Спиртовий розчин 70-90%.
  • Розчин гіпохлориту натрію - 1%
  • Іонізований соляний розчин.
  • З'єднання амонію.

Варто відзначити, що ефективність дезінфікуючих тунелів, рамок безпосередньо залежить від засобу, який застосовується для дезінфекції. При цьому, великому числу дезінфекторів потрібно досить високий період впливу для того, щоб знищити мікроби і віруси. Останнім часом часто відзначається, що через те, що процес дезінфекції в тунелі триває від 5 до 45 секунд, цього часу може бути зовсім мало для того, щоб вбити всі віруси і бактерії. Так само варто пам'ятати, що при користуванні будь-яким видом дезинфікуючого засобу, слід уникати його потрапляння в очі, рот, ніс, щоб не викликати небажаних реакцій і опіків.

Про ефективність дезінфікуючих тунелів можна знайти безліч різних видів інформації, як позитивної, так і не зовсім. Єдине, що незаперечно, це збільшення відсотка уникнення можливості зараження вірусом, так як навіть мінімальний відсоток дезінфекції все одно допоможе подбати про здоров'я людини.