З чого почати вибір меблів для ресторану

З чого почати вибір меблів для ресторану

З чого почати вибір меблів для ресторану

Економія на меблях для закладів громадського харчування завжди обертається зайвими витратами, оскільки через короткий час доведеться повністю її змінювати чи докуповувати нові предмети. Меблі для ресторанів виготовляються відповідно до вдосконалених технологій з вічних деревних порід (бук, дуб), із застосуванням зносостійких оббивних матеріалів, пружних наповнювачів спинок і сидінь, зі стійкими порошковими або лакофарбовими покриттями, додатковими кріпленнями і т.д. функціональності такі меблі комфортні, оригінальні і красиві. Більше того, до неї пред'являються високі вимоги щодо ортопедичних, гігієнічних та технологічних властивостей.

Є три основні рекомендації, з чого розпочати вибір меблів для ресторану:

 

  1. Не заощаджуйте надмірно. Від меблів залежить, чи гостям ресторану буде комфортно. А на клієнтах не заощаджують, якщо ними дорожать і не хочуть втратити.
  2. Тримайте в голові майбутню концепцію закладу. Ідеально, якщо у вас буде на руках готовий дизайн-проект. Якщо його немає, зверніться до професійного дизайнера або постачальника меблів, який надає послугу розробки дизайну.
  3. Розподіліть та затвердіть бюджет. У процесі закупівлі можуть "раптово" закінчитися гроші. Залишивши половину ресторану без меблів, ви нашкодите не тільки своєму іміджу, але й гаманцю, тому що докуповувати предмети, що бракують, доведеться вже за іншими цінами.


Стиль меблів. Пам'ятайте, що ситуація в ресторані повинна підкорятися спільній темі. Тільки в цьому випадку заклад сприйматиметься цілісно, ​​гармонійно та затишно. Стиль оформлення визначається форматом закладу, напрямом кухні та цільовою аудиторією. Солідний ресторан для людей, які розраховують на спокійні обіди та приємні вечері у відповідній атмосфері, має забезпечувати достатній особистий простір. Вітаються елегантні столи, м'які респектабельні дивани та крісла з великими підлокітниками.

У закладі, орієнтованому на швидке перекушування, потрібно віддати перевагу простим меблям яскравих забарвлень. При невеликому середньому чеку гості не повинні затримуватись за столиками, постійно змінюючись. Така специфіка. Їли у вас сімейне кафе, обов'язкова умова – великі столи, як у романтичному кафе – відокремлені столики для двох. Ресторани національної кухні, як правило, обставляють меблями, які традиційно використовуються в країнах, що надихнули заклад на вибір напряму.



Останнім часом простежується тенденція до пошуку певного стилю. Якщо це кантрі, то меблі будуть дерев'яними, масивними і грубуватими. Якщо прованс – штучно зістарений, у світлих тонах. В ідеалі конкретні предмети у потрібній кількості обирають після розробки дизайн-проекту, що відображає концепцію закладу громадського харчування.

Функціональність меблів. Зовнішній вигляд меблів - основний параметр її вибору, але не скидатимемо з рахунків її здатність служити за прямим призначенням. Наприклад, дивани, крісла та стільці повинні відповідати по висоті столам. Трапляється, що дуже симпатичні на вигляд крісла виявляються надто низькими і м'якими. Сидіти комфортно, але дотягуватися до тарілки чи напою на столі проблематично. Тому важливо перед покупкою особисто переконатися в тому, що ви обрали справді зручні меблі для гостей.

по висоті столу та стільця, ширині та глибині сидіння, куту нахилу спинки.

Зупиніться на предметах, які легко піддаються обробці та миються. Крім того, всі меблі повинні бути надійними, стійкими і довговічними, так як їх чекає експлуатація в умовах високих навантажень. Ще одна корисна якість – мобільність. Якщо заклад планує приймати великі компанії, організовувати корпоративні вечірки та весільні урочистості, ідеальний варіант – столи невеликого розміру, які можна зрушувати та розставляти різними способами.

Форма столів не регламентується. Квадратні моделі дозволяють ефективно використовувати простір, створюючи демократичну обстановку. Круглі та овальні столи схильні до довірчого спілкування. Особливо популярні прямокутні столи. Вони можуть бути навмисне довгими, як у пивних барах, а можуть сприяти досягненню пропорцій золотого перетину в класичних ресторанах.

Що стосується покриття стільниць, то сьогодні в тренді поліефірне – з використанням шаруватих полімерів. Матеріал не сприйнятливий до впливу води та дезінфікуючих засобів, виявляє стійкість до високих температур та подряпин. Крім того, стільниці з поліефірним покриттям нівелюють шуми, які видають столові прилади під час трапези.

У барах важливо вдало скомбінувати барну стійку та стільці. Висота класичної стійки - 110-120 см. Щоб розмістити клієнтів біля бару, використовуються високі табурети з упорами для ніг, підлокітниками та спинкою. На відміну від звичайних стільців, барні мають сидіння, що обертається, що дозволяє регулювати висоту в залежності від зростання і переваг.

Матеріал виготовлення. Сьогодні лідирують ресторанні меблі з дерева та металу, скла та пластику, каменю та ротангу. Вибір за ресторатором, але головне, щоб матеріал був якісним та довговічним. Більш дорогі меблі виглядатимуть солідніше. Крім того, вона залишатиметься привабливою довше.

Захоплюючись модними тенденціями, пам'ятайте концепцію закладу:

 

  1. Бістро та кафе швидкого харчування можуть дозволити собі компактні стільці з дерева, пластику або на металевому каркасі. Меблі повинні бути мобільними.
  2. Власники суші-барів зазвичай вибирають дерев'яні столи та стільці, а також дивани із стійкою до зносу оббивкою.
  3. Кав'ярням ідеально підходять крісла та стільці з м'якою оббивкою.
  4. Ресторани комплектуються масивними столами, меблями зі шкіряною або жакардовою оббивкою.
  5. Для літнього майданчика найкраще використовувати максимально стійкі до різних погодних умов меблі, наприклад, із пластику або ротанга.


Кількість предметів меблів. Заздалегідь складіть план розміщення меблів у приміщенні. Не намагайтеся вмістити якнайбільше столів, оскільки персоналу та клієнтам потрібно вільно пересуватися закладом. У плані розміщення врахуйте зонування простору. Дивани з високими спинками та меблі різних відтінків допоможуть впоратися з цим завданням.

Отже, резюмуємо:
 

  1. Меблі повинні відповідати задуму закладу. У трактирі сторонньо виглядатимуть столи та стільці з пластику або екстравагантні дивани з натуральної шкіри. Тут набагато доречніші меблі з сосни. У ресторанах європейської кухні традиційно встановлюються оригінальні меблі — легкі та компактні. А якщо у вас кафе в стилі hi-tech, шукайте предмети на металевому каркасі, додайте трохи прозорого пластику, скла та ефектне підсвічування.
  2. Меблі повинні бути функціональними і практичними. У невеликому кафе або бістро потрібно економити місце, тому підійдуть компактні та мобільні столи та стільці із пластику або дерева з твердими сидіннями. Суші-бар з високою прохідністю повинен вибрати підкреслено прості меблі в японському стилі. Від кав'ярні клієнти очікують атмосфери спокою та розслаблення, тому такому закладу не обійтися без зручних крісел та стільців з м'якою оббивкою, термостійких стільниць зі штучного каменю та витончених легких підстілля. Ресторан високого класу – місце респектабельне. Тут хочеться бачити винятково комфортні меблі: широкі крісла з підлокітниками, дивани з гарною оббивкою, стільці з м'якими сидіннями та спинками, масивні столи тощо.
  3. Меблі купуються відповідно до плану розміщення. План має точно визначити кількість виробів.
  4. Меблі вибирають з урахуванням виділених зон. Для зонування простору використовуються не тільки перегородки, а й дивани з високими спинками, що дозволяють створити «кабінки» та заощадити дорогоцінні квадратні метри. Ще один улюблений дизайнерами прийом - поєднання меблів різних кольорів чи відтінків для візуального поділу приміщення.