Історія появи манекенів
Вперше з'явилися не зовсім звичайні ляльки, якими ми звикли їх бачити сьогодні. Тоді їх робили з пап'є-маше чи дерева. Процес виготовлення займав багато часу, вимагав уважності, тому коштували вони дорого. Дозволити купити манекен могли не всі, їх дбайливо зберігали і акуратно використовували.
Найперша лялька – творіння рук ченця Бачіо. Він усе життя писав святих, і коли задумався образ жінки, зробив перший прототип з дерева і глини. Він обернув фігурку шматочком матерії, що й дало поштовх подальшого розвитку цього мистецтва.
Популярними були зменшені копії ростових ляльок – їх також робили з дерева, на них показували зменшені копії суконь покупцям. Їх називали "пандорами". Наразі такі копії досі популярні – на них так само, як і раніше, демонструють покупцям міні-сукні.
Кравці почали активно використовувати їх лише у XVIII столітті, на них виставляли вже готове вбрання, щоб покупці могли оцінити їх. Але показ відбувався не в магазині чи на вітрині, а на задвірках майстерні. І лише зараз їх почали виставляти напоказ.
Матеріали пройшли довгий шлях становлення, доки винайшли пластик. Після пап'є-маше та дерева у популярність увійшов віск. Але він був нестійкий до температури, і будь-який дотик міг порушити привабливість та пропорції ляльки. Їх не виставляли на мороз та сонце. До того ж віск залишав жирні відбитки на тканині.
Цікаві факти
Під час війни їх використали для виявлення снайперів. Місцеві умільці не лише робили правдоподібних ляльок, а й примудрялися вручити їм сигарету в руку. Як тільки її підкурювали, снайпер стріляв у копію, тим самим видаючи своє місцезнаходження. Щоб не ставити під удар солдатів, розкурювання сигарети відбувалося через люльку, яка спускалася в окоп.
Нещодавно у продажу з'явилися особливо міцні манекени, які не бояться навіть найсильніших ударів. Як експеримент ними їздили танком, і на них залишалися ледь помітні подряпини. Але знайти їх складно і коштують вони дорого.
Найвідоміший манекен – чоловік у помаранчевому комбінезоні. Він належить компанії Volkswagen та використовується для краш-тестів.
Наразі манекени використовуються повсюдно – без них не можна уявити магазини, ательє, ткацькі фабрики, майстерні. Тут їх встановлюють залежно від напряму діяльності, для цього всі манекени класифікують на білизняні, кравецькі, демонстраційні тощо.
О них даже слагают легенды. Местные жители из города Чихуахуа выдвинули на звание самого жуткого манекена невесту из свадебного магазина. Выглядит она чересчур реалистично, и полностью идентична дочери владельца магазина. По слухам, он сам забальзамировал свою дочь, и она уже 75 лет встречает всех молодых невест на входе в помещение.
Область применения охватывает не только пошив и демонстрацию одежды, обуви и аксессуаров, их используют и медики. Один из самых необычных и популярных экспонатов – поперхнувшийся Чарли. С его помощью будущие врачи учатся быстро избавляться от инородного тела в дыхательных путях человека.
Изначально выпускались куклы только с идеальными пропорциями, но в 2004 году появился первый прототип с грушевидной фигурой Дженнифер Лопес. Он активно используется для демонстрации джинсов с заниженной посадкой.
У нас вы можете найти манекен женский телесный как с идеальной фигурой, так и больших размеров, а также отдельные части для показа нижнего белья, футболок, брюк и пр.